נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

כושר התמודדות לילדים

coolkids.jp...בהנהלת הפסיכולוג ד"ר יובל עודד מומחה להתערבות במצבי לחץ

כמו מבוגרים רבים, גם ילדים עשויים בהחלט לסבול מלחצים ומצוקות. מחויבויות מרובות כמו חוגים ופעילויות העשרה, בעיות בתוך המשפחה, לחצים חברתיים וקשיים לימודים עשויים לייצר מתח רב אצל ילדים. חשוב מאד ללמד ילדים טכניקות לוויסות רגשי, לפתרון בעיות, כמו גם לתכנן וללמוד "לסנן" פעילויות עודפות. כמובן שרמה מסוימת של מתח נורמלי היא בריאה – ילד עשוי לחוש מתוח לפני כניסה לבית ספר חדש או לפני מבחן חשוב. עם זאת, אם לא נלמד את ילדינו להתמודד עם מצבי לחץ על ידי ויסות רגשי מותאם, הם עשויים לפתח טכניקות בלתי מסתגלות להתמודדות כמו פיתוח הרגלי חרדה ואף הפרעות חרדה ברמות שונות, אכילה רגשית, ובמקרים קיצוניים שימוש בסמים ואלכוהול.

למה זה כדאי?

בעזרת משחקי מחשב משוכללים ייחודיים ואטרקטיביים, החשים רמות לחץ של ילדים, הם לומדים לוסת את הלחץ, לימוד ויסות רגשי גם באמצעות לימוד טכניקות הרפייה, מדיטציה ומיינפולנס, דמיון מודרך ועוד.

תוצאות מוכחות:

  • השפעה חיובית על הביטחון העצמי והכישורים החברתייים.
  • הגברת תחושת האושר והשלווה
  • השפעה חיובית על איכות הקשב והריכוז

השיטה שאומצה על ידי משרדי החינוך בארה"ב פותחה על ידי ד"ר יובל עודד, פסיכולוג ונוירופסיכולוג, לשעסר מנהל מרפאת הביופידבק בבית נחולים שניידר, מפתח תוכנת Alive הקלינית ומפתח שיטת "חדר כושר מנטלי" המיושמת ביחידות עילית בצה"ל ובצבאות ברחבי העולם.


מיקום:

ברודצקי 43, כניסה א' קומה 2, מרכז גדות (צמוד לקניון רמת אביב). הסדנה מתקיימת במשך 3 שבועות בימי חמישי אחר הצהריים, אוך כל מפגש כ 50 דקות, עד 6 ילדים בקבוצות גיל: א'-ב', ג'-ד'.

ילדים נחשפים לגורמי לחץ רבים. בשני האחרונות פותחו התערבויות מניעה יעילות ביותר ומבוססות מחקר להגברת חוסנם המנטלי של הילדים. אנו מזמינים את ילדיכם להשתתף בדנה ייחודית שמטרתה לפתח דרך משחקיפ מהנים והפעלות כישורי התממודות טובים עם לחץ ולצייד אותם בכלים פרקטיים לכל חייהם.