נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

טיפול מרחוק - אינטרנט וסקייפ

ישנו מספר גדל והולך של מטפלים המציעים פסיכותרפיה דרך האינטרנט.

טיפול פסיכיאטרי דרך אמצעי תקשורת טכנולוגיים אינו חדש ומתועד בעשור האחרון עם התפתחות אמצעים מתקדמים ויציבים לתקשורת דרך האינטרנט.

לטיפול באופן זה ישנם אמנם יתרונות חשובים, אך הוא גם טומן בחובו חסרונות אשר כדאי לקחת בחשבון כשחושבים על טיפול כזה. היתרון העיקרי של טיפול מרחוק קשור בזמינות שלו. ראשית הוא מאפשר היצע רחב של מטפלים, אשר עשויים להיות ממוקמים בכל מקום בארץ או בעולם. שנית, כשאר השירותים המוצעים ברשת, הטיפול אינו מצריך יציאה מהבית ונסיעה לקליניקה של המטפל, ועשוי לעיתים להיות חיוני במצבים שבהם מטופלים אינם מסוגלים או אינם מעוניינים לצאת מביתם. עם זאת, יש לשים לב כי החוק מגביל את האפשרות להציע טיפולים על ידי פסיכולוגים קליניים במדינת ישראל על ידי מטפלים שאינם בעלי רישיון לטפל ממשרד הבריאות הישראלי. כמו כן, ישנם היבטים אתיים וטיפוליים אשר עשויים להיות חסרים ללא נוכחותו הפיזית של המטופל במחיצתו של המטפל שלו, כמו למשל קושי לקרוא שפת גוף וכדומה. עם זאת, נראה כי ישנה אפשרות לייצר ברית טיפולית בתוך מסגרת כזו, וישנן עדויות רבות לטיפולים מוצלחים אשר התקיימו במלואם במסגרת אינטרנטית.

יש להניח כי טיפול מרחוק אשר הינו הרחבה של קשר טיפולי אשר התבסס בקליניקה במפגשים טיפוליים רגילים, עשוי לתפקד כרכיב מהותי לתמיכה ושימור הישגים טיפוליים כאשר מרחק פיזי נכפה על הטיפול מכורח אי אלו אילוצים חיצוניים.